Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w aukcji charytatywnej wyjątkowych prac rzemieślników – plecionkarzy z całego świata, wykonanych w ramach V Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa POZNAŃ 2023.

Celem zbiórki jest stworzenie specjalnej sali rehabilitacyjnej, umożliwiającej terapię zajęciową przy użyciu wikliny. Akcja ma za zadanie zapewnić niezbędne środki i sprzęt umożliwiający wykonywanie terapii zajęciowej poprzez wykorzystanie technik plecionkarskich, co znacząco wspiera proces rekonwalescencji.

Od ośmiu lat – jako Stowarzyszenie – sprawujemy pieczę nad prowadzoną tam klasą Plecionkarstwa. Doskonale znamy potrzeby, trudności i bolączki tej placówki, stwarzającej osobom z niepełnosprawnościami możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej. Swoim wsparciem chcemy objąć adaptację i modernizację pomieszczeń niezbędnych do prowadzenia rehabilitacji podopiecznych.

Stając się nabywcami przeznaczonych na aukcję wyjątkowych dzieł sztuki plecionkarskiej, niemożliwych do nabycia w sklepach i hurtowniach z wyrobami plecionkarskimi, wesprzecie Państwo ten szczytny cel. Wylicytowane podczas aukcji prace, które staną się państwa własnością, będą mogły stanowić znakomity prezent, czy też stać się elementami wystroju wnętrz lub otoczenia Państwa domów i firm, zaświadczając o wrażliwości nas wszystkich na potrzeby osób oczekujących społecznego wsparcia.

Znając Państwa życzliwość i hojność dla tego rodzaju przedsięwzięć – jako organizatorzy – jesteśmy Przekonani, że w miarę swoich możliwości wesprzecie Państwo ten szczytny cel.

Załączamy kilka zdjęć obrazujących aktualny stan pomieszczeń placówki, na których adaptację i modernizację przeznaczone zostaną, pochodzące z aukcji, środki finansowe.

Aukcje internetowe

Przygotowaliśmy dla Państwa 45 aukcji internetowych, dzięki czemu mogą Państwo wziąć udział w akcji z każdego miejsca Polski. Licytacja każdej z prac będzie trwała 10 dni, a prace będą ukazywać się codziennie w dniach 05.01.2024 do 09.01.2024 w godzinach 17:00 – 19:00. Gorąco zachęcamy Państwa do śledzenia wszystkich aukcji znajdujących się w serwisie Allegro Charytatywnie. Poniższy link przeniesie Państwa na stronę akcji:

Pomoc WTZ Grońsko k Lwówka na remont pomieszczeń pod Salę Rehabilitacyjną – Allegro Charytatywni