Drodzy Plecionkarze,

Chcielibyśmy ogłosić, że rozpoczął się nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Plecionkarskiego im. Jana Bartosiewicza. Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia strony, na której mogą Państwo zobaczyć regulamin konkursu oraz pobrać kartę zgłoszeniową. Strona znajduję się pod tym adresem.

Zapraszamy!

TRWA NABÓR NA I MISTRZOSTWA POLSKI W WYPLATANIU – NOWY TOMYŚL 2018

Szanowni Plecionkarze,

z radością informujemy o rozpoczęciu naboru na I Mistrzostwa Polski w Wyplataniu, które odbędą się w dniach 31.08. – 02.09.2018, na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu (od strony wiaty). Nabór trwa do 31.05.2018 roku. Obowiązuje wpisowe w wysokości 80 zł za osobę. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

I Mistrzostwa Polski w Wyplataniu są nową odsłoną organizowanego cyklicznie Ogólnopolskiego Konkursu Plecionkarskiego im. Jana Bartosiewicza. Nowa formuła przewiduje dwudniową rywalizację w pięciu kategoriach:

  • Kosz
  • Galanteria
  • Tradycyjna forma dekoracyjna
  • Abstrakcyjna forma dekoracyjna
  • Plecionki z materiałów syntetycznych i wysoce przetworzonych

Szczegółowe informacje na temat zasad naboru, wymagań stawianych pracom w poszczególnych kategoriach, przebiegu Mistrzostw oraz odpowiedzi na wiele innych pytań znajdą Państwo w regulaminie. Prosimy o zapoznanie się z nim przed wypełnieniem karty zgłoszenia.

Kartę zgłoszenia można wypełniać na komputerze (plik Word) lub ręcznie. W obu przypadkach kartę należy wydrukować, własnoręcznie podpisać, zeskanować i przesłać na adres e-mail: [email protected]  

Udział w Mistrzostwach jest obligatoryjny dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym konkursie plecionkarskim, podczas IV Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa – Nowy Tomyśl 2019. Zdobywcy miejsc I-III w każdej kategorii, będą mieli pierwszeństwo podczas zapisów. Organizator zastrzega sobie prawo wyboru pozostałych uczestników oraz ustalenia limitu miejsc w konkursie festiwalowym.

Zapraszamy!

PLIKI DO POBRANIA:

Regulamin | ZAŁ NR 1 KARTA ZGŁOSZENIA 2018 | ZAŁ NR 1 KARTA ZGŁOSZENIA 2018 | ZAŁ NR 2 Opis kategorii konkursowych

Jednocześnie, pragniemy poinformować, że podczas I Mistrzostw Polski w Wyplataniu zostaną stworzone warunki do przeprowadzenia egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego w zawodzie koszykarz-plecionkarz, w ramach wyjazdowego posiedzenia Komisji Egzaminacyjnej z Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do egzaminu, proszone są o kontakt z Wydziałem Oświaty Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, w celu zapoznania się z wymaganiami egzaminacyjnymi oraz o dokonanie zgłoszenia i płatności za egzamin bezpośrednio w Izbie.

Tel.: 61 859 35 30 | 61 859 35 58 | 61 859 35 60. E-mail: [email protected]

http://www.irpoznan.com.pl/

 

Patroni konkursu

[logo-carousel id=partnerzy-konkursu]

Współorganizatorzy Konkursu

[logo-carousel id=wspolorganizatorzy-konkursu]