Pomoc na rzecz WTZ Grońsko

Celem zbiórki jest stworzenie specjalnej sali rehabilitacyjnej, umożliwiającej terapię zajęciową przy użyciu wikliny. Akcja ma za zadanie zapewnić niezbędne środki i sprzęt umożliwiający wykonywanie terapii zajęciowej poprzez wykorzystanie technik plecionkarskich, co znacząco wspiera proces rekonwalescencji.

Od ośmiu lat – jako Stowarzyszenie – sprawujemy pieczę nad prowadzoną tam klasą Plecionkarstwa. Doskonale znamy potrzeby, trudności i bolączki tej placówki, stwarzającej osobom z niepełnosprawnościami możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej. Swoim wsparciem chcemy objąć adaptację i modernizację pomieszczeń niezbędnych do prowadzenia rehabilitacji podopiecznych.

Załączamy kilka zdjęć obrazujących aktualny stan pomieszczeń placówki, na których adaptację i modernizację przeznaczone zostaną, pochodzące z aukcji, środki finansowe.

Aukcja charytatywna na rzecz WTZ Grońsko

Szanowni Państwo,

Z radością dzielimy się relacją z udanej aukcji, która odbyła się przy współpracy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy oraz WTZ Grońsko. Wydarzenie miało miejsce w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, któremu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w tę inicjatywę oraz ogromne wsparcie.

W szczególności pragniemy podziękować wielu restauracjom z Nowego Tomyśla, które przygotowały wyśmienite przysmaki na wernisaż wystawy. To dla nas wielki zaszczyt.

Jesteśmy wdzięczni za liczne wsparcie, jakie otrzymaliśmy od gości licytacji, dzięki którym większość prac z dwóch konkursów plecionkarskich Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa Poznań 2023 znalazła nowych właścicieli.

Część eksponatów trafiła do naszych sponsorów, wzbogacając kolekcję prac nagrodzonych w Muzeum w Nowym Tomyślu.

Raport otwarcia licytacji, która zasilila konto WTZ Grońsko, został przeprowadzony w Lichtenfels w Niemczech. To było niezwykłe wydarzenie, które zachęciło do udziału licznych zaproszonych gości. Dziękujemy wszystkim serdecznie za obecność.

Całość została uświetniona recitalem zespołu OJEJ z Bukowca, co dodatkowo zaznaczyło wyjątkowy charakter wydarzenia. Serdecznie dziękujemy również za to.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie. To dzięki Wam nasza inicjatywa zyskuje nowe możliwości i zasięg.