Szanowni Plecionkarze,  

z radością informujemy o rozpoczęciu naboru na II Mistrzostwa Polski w Wyplataniu – Ogólnopolski  Konkurs Plecionkarski im. Jana Bartosiewicza – które odbędą się w dniach 05.08. – 07.08.2022, na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu (Wiata). Nabór trwa do 31.05.2022 roku. Obowiązuje wpisowe w wysokości 100 zł za osobę. – osoby z orzeczeniem niepełnosprawności 50%  zniżki.  Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

II Mistrzostwa Polski w Wyplataniu są nową odsłoną organizowanego cyklicznie Ogólnopolskiego Konkursu Plecionkarskiego im. Jana Bartosiewicza. Nowa formuła przewiduje dwudniową rywalizację w pięciu kategoriach:

Mile widzimy też  osoby niepełnosprawne, amatorów i hobbystów

  • Kosz
  • Galanteria
  • Tradycyjna forma dekoracyjna
  • Abstrakcyjna forma dekoracyjna
  • Plecionki z materiałów syntetycznych i wysoce przetworzonych

Szczegółowe informacje na temat zasad naboru, wymagań stawianych pracom w poszczególnych kategoriach, przebiegu Mistrzostw oraz odpowiedzi na wiele innych pytań znajdą Państwo w regulaminie. Prosimy o zapoznanie się z nim przed wypełnieniem karty zgłoszenia.

Kartę zgłoszenia można należy wydrukować, wypełnić (DRUKOWANYMI LITERAMI), własnoręcznie podpisać, zeskanować i przesłać na adres e-mail: [email protected] 

Udział w Mistrzostwach jest obligatoryjny dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym konkursie plecionkarskim, podczas IV Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa – w r. 2023 . Zdobywcy miejsc I-III w każdej kategorii, będą mieli pierwszeństwo podczas zapisów. Organizator zastrzega sobie prawo wyboru pozostałych uczestników oraz ustalenia limitu miejsc w konkursie festiwalowym.

W ten sposób zostanie wyłoniona reprezentacja Polski  na ten Prestiżowy Konkurs Międzynarodowy

Dla uczestników, którzy zostaną przyjęci, wyślemy Program Mistrzostw wraz z planem pobytu,

Zapraszamy!

Organizator II Mistrzostw Polski w Wyplataniu    –    Zarząd  OSPIW   i Komisarz Konkursu  Andrzej Pawlak

ZAŁĄCZNIKI