To było ważne, może najważniejsze wydarzenie rolnicze w tym roku – stwierdził minister Jan Krzysztof Ardanowski podsumowując Narodową Wystawę Rolniczą i podkreślił, że wizyta prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy pokazała jak dużą wagę przywiązują władze państwa do spraw polskiej wsi.

Dla ministra Ardanowskiego ważna była także wizyta na Wystawie byłych ministrów rolnictwa.

– Zaprosiłem tu moich poprzedników, ministrów którzy sprawowali ten urząd przede mną, ponieważ jestem przekonany, że w tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć tych, którzy przez kolejne lata kształtowali obraz wsi w naszym Państwie. Chciałem, żebyśmy w czasie tego wielkiego święta byli tu razem. Razem – niezależnie od poglądów i przekonań politycznych. Dziękuję tym, którzy przyjęli moje zaproszenie – powiedział minister.

– Cieszy mnie także to, że było tu tak dużo dzieci i młodzieży. To przyszłość naszego narodu, a przecież „takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie” – zacytował minister słowa kanclerza Jana Sariusza Zamoyskiego.

Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że w roku 100-lecia odzyskania niepodległości, tu na Wystawie udało się zaprezentować to co polska wieś wniosła przez te lata do walki o odzyskanie wolności, ale także do jej utrzymania oraz do rozwoju gospodarczego naszego kraju.

Narodową Wystawę Rolniczą odwiedziło prawie 36 tys. osób. Historia przeplatała się tu z nowoczesnością. Tradycja z postępem. Prezentowane były wszystkie obszary aktywności wiejskiej.