TRWA NABÓR NA I MISTRZOSTWA POLSKI W WYPLATANIU – NOWY TOMYŚL 2018

Szanowni Plecionkarze,

z radością informujemy o rozpoczęciu naboru na I Mistrzostwa Polski w Wyplataniu, które odbędą się w dniach 31.08. – 02.09.2018, na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu (od strony wiaty). Nabór trwa do 31.05.2018 roku. Obowiązuje wpisowe w wysokości 80 zł za osobę. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

I Mistrzostwa Polski w Wyplataniu są nową odsłoną organizowanego cyklicznie Ogólnopolskiego Konkursu Plecionkarskiego im. Jana Bartosiewicza. Nowa formuła przewiduje dwudniową rywalizację w pięciu kategoriach:

  • Kosz
  • Galanteria
  • Tradycyjna forma dekoracyjna
  • Abstrakcyjna forma dekoracyjna
  • Plecionki z materiałów syntetycznych i wysoce przetworzonych

Szczegółowe informacje na temat zasad naboru, wymagań stawianych pracom w poszczególnych kategoriach, przebiegu Mistrzostw oraz odpowiedzi na wiele innych pytań znajdą Państwo w regulaminie. Prosimy o zapoznanie się z nim przed wypełnieniem karty zgłoszenia.

Kartę zgłoszenia można wypełniać na komputerze (plik Word) lub ręcznie. W obu przypadkach kartę należy wydrukować, własnoręcznie podpisać, zeskanować i przesłać na adres e-mail: zgloszenie@plecionkarze.pl  

Udział w Mistrzostwach jest obligatoryjny dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym konkursie plecionkarskim, podczas IV Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa – Nowy Tomyśl 2019. Zdobywcy miejsc I-III w każdej kategorii, będą mieli pierwszeństwo podczas zapisów. Organizator zastrzega sobie prawo wyboru pozostałych uczestników oraz ustalenia limitu miejsc w konkursie festiwalowym.

Zapraszamy!

PLIKI DO POBRANIA:

Regulamin | ZAŁ NR 1 KARTA ZGŁOSZENIA 2018 | ZAŁ NR 1 KARTA ZGŁOSZENIA 2018 | ZAŁ NR 2 Opis kategorii konkursowych

Jednocześnie, pragniemy poinformować, że podczas I Mistrzostw Polski w Wyplataniu zostaną stworzone warunki do przeprowadzenia egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego w zawodzie koszykarz-plecionkarz, w ramach wyjazdowego posiedzenia Komisji Egzaminacyjnej z Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do egzaminu, proszone są o kontakt z Wydziałem Oświaty Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, w celu zapoznania się z wymaganiami egzaminacyjnymi oraz o dokonanie zgłoszenia i płatności za egzamin bezpośrednio w Izbie.

Tel.: 61 859 35 30 | 61 859 35 58 | 61 859 35 60. E-mail: oswiata@irpoznan.com.pl

http://www.irpoznan.com.pl/

 

Patroni konkursu

This carousel is empty, please add some logos.

Współorganizatorzy Konkursu

This carousel is empty, please add some logos.