Projekt „Tworzenie natury z natury – czy sztuka wyplatania może stać się sztuką ziemi?” będzie realizowany w ramach warsztatów w dniach 01.-03.09.2017. Na ogólnie dostępnej części łąki w bezpośrednim sąsiedztwie Camera Obscura, w polskiej wsi Bielawa Dolna, powstaną niezwykłe i nowatorskie wyplatane dzieła sztuki, mające stanowić godną oprawę wieży widokowej. W dalszym procesie dzieła sztuki będą pomagały przekraczać granice między cywilizacją, a wszechobecną w tym miejscu naturą. Jest to już drugie tego typu wydarzenie obok trwającego od wielu lat i cieszącego się dużym zainteresowaniem pleneru rzeźbiarskiego, finansowanego z prywatnych środków, który i w tym roku odbędzie się w tym samym czasie, zaledwie 2 minuty spacerem od warsztatów plecionkarskich.
Celem jest wykonanie podczas warsztatów trwających 2 i pół dnia obiektów przestrzennych, które w wymiarze długoterminowym stanowić będą wartość dodaną dla regionu. W dalszej perspektywie miejsce to będzie pełniło funkcję platformy spotkań dla niemieckich i polskich uczestników warsztatów.

Do tego projektu poszukujemy ok. 60 uczestników i artystów, którzy wezmą udział w warsztacie. Zespół ok. 5 niemieckich i polskich prowadzących będzie miał za zadanie w ciągu 2,5 dnia stworzyć z Wami plecione projekty sztuki ziemi, które wtopią się w krajobrazowe warunki okolicy, stanowiąc jednocześnie stałą instalację artystyczną.

Wzywamy zatem wszystkich zainteresowanych: zgłaszajcie się z krótkim opisem Waszych działań i osiągnięć, najlepiej ze zdjęciami, do Sinity pod sinita@kulturinsel.de / telefon 004915140640594

Jeśli podoba się Wam nasz pomysł, ucieszymy się z Waszego zgłoszenia. Wyżywienie i nocleg w czasie warsztatów są oczywiście zapewnione. O pozostałych warunkach ramowych poinformujemy Was osobiście.

W celu nakreślenia czasowych ram programu przedstawiamy Wam zarys harmonogram warsztatów:

piątek, 01.09.2017: godz. 18-21 przedstawienie prowadzących warsztaty & uczestników, przedstawienie obiektów sztuki ziemi, technik plecionkarskich & konsultacje z uczestnikami
Sobota, 02.09.2017: godz. 9-13 i 13:30-19 budowa obiektów
Niedziela, 03.09.2017: godz. 9:30-12:30 i 13-17 budowa obiektów

link do naszej strony: http://www.kulturinsel.com/pl.html